Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2023

III edycja Łódzkich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych odbędzie się dziś w naszej parafii. Planujemy następujący harmonogram uroczystości:

1. Godzina 16.30 – spotkanie w salce przy Grocie Solnej

• Projekcja filmu „Żołnierz Rzeczypospolitej” poświęcony Edwardowi Bzymkowi-Strzałkowskiemu (majorowi AK, więźniowi UB)

• Spotkanie z bratankiem bohatera filmu Panem Zdzisławem Bzymkiem

Zapoznanie się z wystawą pamiątek po bohaterze filmu udostępnionych przez p. Z. Bzymka

2. Godzina 18.00 – uroczysta msza święta w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w intencji poległych i zmarłych Żołnierzy Niezłomnych (m.in. Edwarda Bzymka-Strzałkowskiego , Andrzeja Jaworskiego, Franciszka Moczkowskiego).

1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na roczne wypominki, które wyczytywane są we wszystkie niedziele przed pierwszą msza św. o godz. 8.00

2. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą dla ubogich

3. W sobotę 11 listopada przypada 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o 8.00 i 18.00. O godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwach w intencji dzieci – ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi przy ul. Przemysłowej. W czwartek 9 listopada br. o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. Kolińskiego 26) ks. kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Mszę świętą, po której przejdzie procesja pod pomnik Pękniętego Serca.

5. Pod chórem wyłożone są „Tytki charytatywne” czyli papierowe torby, które po wypełnieniu artykułami pierwszej potrzeby (spożywczymi i chemii gospodarczej) prosimy o rozprowadzenie wśród potrzebującym w swojej okolicy albo przyniesienie do kościoła do 19 listopada.

Zmarli z naszej parafii ś.p.

+ Marianna Bącela l. 96 z ul. Pięknej

+ Halina Dąbrowa l. 74 z ul. Rejtana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *