Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2023

1. Dziś w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. w naszym kościele będą odprawiane o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00.

2. Jutro w Dzień Zaduszny o 7.00 i 18.00. Ponieważ jest to pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.15 rozpocznie się Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi. O 18.00 msza za wszystkich wiernych zmarłych.

3. Na wypominki roczne przyjmujemy do połowy listopada.

4. W niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci komunijne będą miały poświęcone i wręczone modlitewniki.

5. III edycja Łódzkich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 5 listopada 2023 r. w naszej parafii. Spotkanie rozpoczniemy w salce przy Grocie Solnej o godz. 16.30 projekcją filmu „Żołnierz Rzeczypospolitej” poświęconego Edwardowi Bzymkowi-Strzałkowskiemu (majorowi AK, więźniowi UB), po której o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

6. dziś na wszystkich cmentarzach odbywa się zbiórka ofiar na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

8. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych – możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych zachowując zwykłe warunki uzyskania odpustu zupełnego (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego). Odpust zupełny zyskujemy tylko raz dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *