Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023

1. Rodzice Ady Fryczak, która czeka na operację serca, serdecznie dziękują za wsparcie finansowe. W ubiegłą niedzielę do puszek zebrano 2830 zł.

2. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się na plebanii w poniedziałek 11 września po mszy o 18.00

3. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w środę 13 września. Procesja różańcowa po mszy o 18.00.

4. W piątek, 15 września, po Mszy św. o godz. 18:00 (ok 18.30) zebranie rodziców dzieci komunijnych, które do I Komunii przystąpią w 2024 r.

5. W niedzielę 17 września na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z kl. VII, VIII i starszych.

6. Zapraszamy chłopców do Służby Liturgicznej Ołtarza. Służba przy ołtarzu to świetny sposób, aby pogłębić swoją wiarę i umocnić więź z Bogiem. Służba przy ołtarzu uczy chłopców odpowiedzialności, dyscypliny i współpracy z innymi. Ministranci muszą być punktualni, skrupulatni i potrafić pracować w grupie. To ważne umiejętności, które przydadzą się im w dorosłym życiu. Jednak to nie jedyne zaproszenie. Chcemy wprowadzić pewną innowację. Dlatego też zapraszamy do zostania ministrantami Ojców wraz z synami. Wielu Ojców było w młodości ministrantami. Wielu pewnie też chciało być, ale się nie zdecydowało. Teraz jest ku temu szansa. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą niedzielę do zakrystii po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

7. Zapraszamy wszystkie przedszkolaki z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami na mszę św. 17 września o godz. 15.00

8. inauguracja „Synodów” Parafialnych odbędzie się 16 września br. w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00. Delegaci parafii otrzymają świecę, która podczas obrad synodalnych w parafiach będzie symbolizowała obecność Ducha Świętego oraz jedność całej diecezji. Inauguracja „Synodu” w naszej parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się w niedzielę 17 września o godz. 8.00

9. XII Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 17 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem są też Kalendarze Misyjne w cenie 10 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *