Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023

1. Od dziś powracamy do tradycyjnego rozkładu mszy św. czyli o 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na operację Ady Fryczak – pięciomiesięcznej łodzianki, która choruje na skrajną postać Tetralogii Fallotta i atrezję pnia płucnego. Nadzieją na życie i jedynym ratunkiem jest operacja w USA. Pełni wiary i ufności w Boże Miłosierdzie rodzice dziewczynki zwracają się z prośbą o pomoc w walce o zdrowe serce Ady.

4. W niedzielę 10 września zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 11:00 wszystkich uczniów rozpoczynających swoją edukację. Podczas Mszy Świętej będą poświęcone podręczniki i przybory szkolne. Zapraszamy na tą Eucharystię rodziców i dziadków aby szczególnie ten czas szkolny poświęcić opiece Boga.

5. W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem zachęcamy do obejrzenia filmu „Historia jednej zbrodni”. Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord. Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech. Historia jednej zbrodni to świetnie zrealizowany dokument, którego emisja odbędzie się 8 września o godz. 21.30 w TVP

Ogłoszenia Archidiecezji Łódzkiej:

https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2023/09/xxii-niedziela-zwykla-3-ix-2023?fbclid=IwAR3g7Yu5bo9m7uKvs3DlzQwgV8uIxfsPXZ-NvYz1X6mU3X6rKLFxAKdLris

Zmarli z naszej parafii:

+ Ryszard Kaliński l. 91 z ul. Pięknej

+ Beata Kalinowska l. 54 z ul. Rejtana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *