Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023

1. Bóg zapłać za wsparcie poszkodowanych podczas powodzi w Słowenii. W naszej parafii zebraliśmy 1410 zł.

2. Można się jeszcze włączyć w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Zakupione artykuły szkolne należy przynieść do 27 sierpnia.

3. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy jutro z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Pielgrzymi ok. 8.00 będą przechodzić Alejami Politechniki. Zachęcamy by wspólnie pozdrowić i pożegnać pielgrzymów przy skrzyżowaniu z ul. Obywatelską. W zakrystii można zapisać się do grupy duchowej. Grupa rowerowa wyruszy 23 sierpnia.

4. Ksiądz Juliusz Lasoń (kapelan szpitala Kopernika) zaprasza na pielgrzymki do Wilna (4-6 października) oraz do Ziemi Świętej (21-28 listopada). Informacje pod nr tel 601-806-183 oraz w gablotce.

5. Odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego O. Stefana Miecznikowskiego, jezuity, kapelana „Solidarności” i duszpasterza osób internowanych i więzionych podczas stanu wojennego odbędzie się w piątek 25 sierpnia o godz. 17.30 przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św., a po niej koncert rodziny Pospieszalskich: Piosenki do tekstów poetów polskich.

6. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe na spotkania przygotowujące do: chrztu, bierzmowania i Eucharystii (13 września 2023 r.) oraz do bierzmowania (8 września 2023 r.). Wszystkie spotkania odbywają się o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi, telefon kontaktowy: s. Ewa Godzińska – 885 555 020.

7. W piątek w Oknie Życia pozostawiono kolejnego noworodka. To już 7 dziecko, które otrzyma szansę na nowe życie.

Zmarła z naszej parafii:

+ Józefa Mrowińska-Karpińska l. 83 z ul. Pięknej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *