Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023

1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo fatimskie. Procesja z figurą Matki Bożej bezpośrednio po mszy świętej wieczornej (ok. 18.45)

2. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów po każdej mszy św.

3. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro. Mając na uwadze rozmiar zniszczeń 15 sierpnia będzie Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Po mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym

4. Można się jeszcze włączyć w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z archidiecezji łódzkiej. Zakupione artykuły szkolne należy przynieść do parafii do niedzieli, 27 sierpnia.

5. Za tydzień taca gospodarcza. Remont kościoła praktycznie dobiegł końca. Czekamy jeszcze na zamontowanie poręczy przy nowych schodach do zakrystii

6. 98. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach 16-20 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczęły się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki – www.pielgrzymka.lodz.pl. Zapisy do grupy duchowej w zakrystii lub kancelarii. 23 sierpnia na Jasną Górę wyruszy grupa rowerowa naszej pielgrzymki. Informacje na jej temat znajdziemy na stronie pieszej pielgrzymki

7. Ksiądz Juliusz Lasoń (kapelan szpitala Kopernika) zaprasza na pielgrzymki do Wilna (4-6 października) oraz do Ziemi Świętej (21-28 listopada). Informacje pod nr tel 601-806-183 oraz w gablotce.

Zmarła z naszej parafii:

+ Krystyna Podlewska l. 72 z ul. Janiny

Komunikaty kurialne https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2023/08/xix-niedziela-zwykla-13-viii-2023?fbclid=IwAR024NdwXa0QzrT3igkra5QXs7FFZnY8fToSQZzWDgZ1mEGEKiHcdZTC4_0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *