Ogłoszenia parafialne V niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023

1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziś kazania na każdej mszy św., w poniedziałek, wtorek i środę o 9.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą z tych mszy świętych. Rekolekcje prowadzi j O. Andrzej Bujnowski – dominikanin

2. Zapraszamy w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o 17.15; dla dorosłych o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15

3. 2 kwietnia będziemy obchodzić 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Już dziś w kościele można zobaczyć wystawę prac uczniów SP 42 poświęconą Ojcu Świętemu i jego nauczaniu

4. Tradycją lat ubiegłych członkowie Szkolnego Koła Caritas w Niedzielę Palmową będą rozprowadzać przed kościołem gałązki palmowe. Dochód przeznaczony zostanie na fundusz Koła Caritas aby wspomóc ubogie dzieci naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca

6. Za tydzień Niedziela Palmowa z obrzędem poświęcenia palm na początku każdej mszy świętej. Jeśli pogoda pozwoli to msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się obok kościoła.

7. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do uczestnictwa w weekendzie podstawowym, który odbędzie się w Zduńskiej Woli w dniach 14-16 kwietnia. „Spotkania Małżeńskie” mają na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska wciąż się rozwijała. Więcej informacji w zakrystii lub Internecie https://spotkaniamalzenskie-lodz.pl/

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Extra” poświęcony jest relikwiom krzyża, korony cierniowej, Całunowi Turyńskiemu i Chuście z Manopello. Cena 14 zł.

W tym tygodniu zmarła ś.p.

+ Wacława Kordysiewicz l. 80 z ul. Pięknej

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1. Wspólnota Taizé Łódź zaprasza na panel dyskusyjny pt. „Współodpowiedzialność czy współdecyzyjność. Synodalność nowego pokolenia.” W dyskusji wezmą udział m.in. abp Grzegorz Ryś, brat Maciej ze wspólnoty Taizé, s. Anna Juźwiak AP, o. Cordian Szwarc OFM. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 17.00 w auli Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” przy ul. Skorupki 5 w Łodzi. Natomiast 27 marca o godz. 19.00 zapraszamy na Ekumeniczną Modlitwę Taizé, która odbędzie się w kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. św. Mateusza w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 279/273.

2. Grupa pantomimy Iuventus Dei oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zapraszają na Misterium Męki Pańskiej „Dla rozbitych” ulicą Piotrkowską, które odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpocznie się ono w pasażu Rubinsteina o godz. 19.30, a zakończy ok. godz. 21.00 na Placu Wolności. Zapraszamy także na stacjonarną wersję Misterium, która odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi w Niedzielę Palmową (2 kwietnia) o godz. 15.00.

3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Małą Drogę Krzyżową (3 km), która odbędzie się na terenie byłego niemieckiego obozu dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej. Mała Droga Krzyżowa oraz Ekstremalna Droga Krzyżowa (40 km) wyruszy 31 marca z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Łaskawej (ul. Goplańska 11/13) po Mszy św. o godz. 20.00.

4. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi w kościele oo. Jezuitów prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy. O godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św., po której nastąpi konferencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *