Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023

1. Dziś obchodzimy 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w Łódzkim Marszu Pamięci, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.00 przy pomniku św. Faustyny (Plac Niepodległości 1). W atmosferze radości i dziękczynienia za Wielkiego Polaka przejdziemy do katedry pod pomnik św. Jana Pawła II. Organizatorzy proszą o zabranie flag papieskich lub wizerunku papieża. Program marszu w gablotce.

2. Członkowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają dziś przed kościołem gałązki palmowe. Dochód wspomoże ubogie dzieci naszej parafii.

3. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – czas bezpośredniego przygotowania do Wielkanocy. Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Zakończy ją uroczysta procesja. W Wielkanoc msze św. będą odprawiane wg rozkładu niedzielnego. Nie będzie Rezurekcji o 6.00. Pierwsza msza św. o godz. 8.00

4. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy (w Wielki Piątek) i Grobie Pańskim (w Wielką Sobotę). W Wielki Piątek droga krzyżowa prowadzona przez siostry urszulanki o godz. 14.30. W Wielki Piątek rozpocznie się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o zachowaniu postu ścisłego w tym wyjątkowym dniu

5. W Wielki Piątek udamy się z komunią św. do chorych. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które nie mogą z racji wieku lub choroby dotrzeć samemu do kościoła.

6. Święcenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00.

7. Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła – 300 i 500 zł

8. Legion Małych Dusz organizuje wyjazd na czuwanie nocne na Jasnej Górze. Wyjazd 14 kwietnia (piątek po świętach) o godz. 18.00 z naszej parafii. Powrót ok. 6.00 w sobotę. Informacje i zapisy u p. Elżbiety (tel 799 303 716)

9. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi w kościele oo. Jezuitów prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy. O godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św., po której nastąpi konferencja.

10. Chór Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” zaprasza na wielkopostny koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową (2 kwietnia) o godz. 20.00 w bazylice archikatedralnej. W ramach koncertu będziemy zagłębiać się w tajemnicę krzyża i zbawienia, wczytując się w tym roku w tekst Stabat Mater Dolorosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *