Ogłoszenia parafialne IV niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023

1. Zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne w dniach 26-29 marca. W niedzielę 26 marca kazania na każdej mszy św., w poniedziałek, wtorek i środę o 9.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą z tych mszy świętych. Rekolekcje poprowadzi je O. Andrzej Bujnowski – dominikanin

2. Zapraszamy w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o 17.15; dla dorosłych o 18.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15

3. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji jest wyłożony na bocznym ołtarzu) Przyrzeczenie będzie można złożyć podczas mszy o godz. 18.00

4. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. Podczas Mszy św. sprawowanej 20 marca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia dokona się liturgiczne zakończenie sesji synodalnych oraz zostaną wręczone osobom świeckim odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

5. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście

ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec

6. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do uczestnictwa w weekendzie podstawowym, który odbędzie się w Zduńskiej Woli w dniach 14-16 kwietnia. „Spotkania Małżeńskie” mają na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska wciąż się rozwijała. Więcej informacji w zakrystii lub Internecie https://spotkaniamalzenskie-lodz.pl/

W tym tygodniu zmarł ś.p.

+ Zdzisław Milczarek l. 60 z ul. Obywatelskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *