Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023

1. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na tacę gospodarczą (3810 zł). W tym tygodniu zostały zamontowane poręcze przy nowych schodach do zakrystii oraz barierki przy wejściu do kotłowni i w ten sposób remont elewacji kościoła dzięki ofiarności parafian dobiegł końca. Bogu niech będą dzięki !

2. W sobotę 30 września br. w Bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się konsystorz, podczas którego Ojciec Święty Franciszek wręczy birety i pierścienie kardynalskie nowym kardynałom wśród których jest jeden Polak – metropolita łódzki – arcybiskup Grzegorz Ryś.

3. 1 października 1933 r. ks. bp Wincenty Tymieniecki odprawił pierwszą mszę świętą w kościele św. Urszuli i dokonał konsekracji naszego kościoła, więc za tydzień będziemy obchodzić 90 rocznicę tego wydarzenia.

4. W niedzielę, 1 października na Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci komunijne, które będą miały poświęcone różańce.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi

6. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 17.15. W piątki zapraszamy dzieci

7. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie dla bezdomnych zamieszkujących w schronisku przy ul. Nowe Sady. Dotacje od miasta są niewystarczające. Brakuje finansów na środki czystości, leki i opłacanie rachunków za wodę, gaz i prąd. W przyszła niedzielę pracownicy schroniska będą przeprowadzać przed kościołem kwestę na wsparcie osób w kryzysie bezdomności.

8. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września ( czwartek) o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko. Zapraszamy do wspólnej modlitwy m.in. przy skrzyżowaniu ul. Obywatelskiej i Al.Jana Pawła II

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś oprócz tradycyjnych tygodników jest dostępny Magazyn Tygodnika Niedziela „Bitwa o pamięć” w cenie 15 zł

W tym tygodniu zmarł + ś.p. Witold Strużyk l.66 z ul. Obywatelskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *