Ogłoszenia parafialne – Niedziela Najświętszej Trójcy 26 maja 2024

1. Serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową w środę 29 maja o godz. 18.00. Głównym celebransem i kaznodzieją będzie ks. Wiesław Dura – były proboszcz naszej parafii. Litanię Loretańską odśpiewamy podczas procesji po mszy świetej.

2. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o 8.00; o godz.10.00 suma z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Bezpośrednio po jej zakończeniu msza św. i ostatnia msza o godz. 18.00. Prosimy mężczyzn o pomoc w ustawieniu ołtarza we wtorek o godz. 18.30. Asystę oraz dziewczynki pragnące sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała zapraszamy przed Mszą św. i procesją na godz. 9.40. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Rejtana, Piękną, Jasień i krótkim odcinkiem Obywatelskiej. Prosimy mieszkańców o pomoc w dekoracji trasy i ołtarzy.

3. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na wakacyjne półkolonie dla dzieci z Ogniska Wychowawczego prowadzonego przy naszej parafii przez siostry urszulanki.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII odbędzie się w niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 12.30.

5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny który rozpocznie się dziś w kościele pw. Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym w Łodzi o godz. 14.00. Około godz. 15.00 wyjście Marszu w kierunku Parku na Julianowie. Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce i inne atrakcje. O godz. 16.15 koncert Małego Chóru Wielkich Serc.

6. Zachęcamy do nabycia prasy – dziś polecamy „Gość Extra” w cenie 14 zł, którego tematem są „Święte Matki – Matki Świętych”.

W tym tygodniu zmarł: ś.p.

+ Józef Polit l. 73 z ul. Pięknej

Komunikaty kurialne:

https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2024/05/uroczystosc-trojcy-przenajswietszej-26-v-2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *