Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

1. W każdy piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o 17.15; dla dorosłych o 18.30.

2. W przeżyciu i zrozumieniu Męki Pańskiej ważne miejsce odgrywają pieśni wielkopostne, a zwłaszcza rozpowszechnione w XVII w „plankty” i „lamenty”. Na pierwszy plan wysuwa się w nich postać Najświętszej Maryi Panny, która współcierpiała ze swoim Synem. Choć w opracowaniach wybitnych kompozytorów osiągały wysoki poziom artystyczny, obecnie są niemal zapomniane. W przyszłą niedzielę 17 marca będzie okazja, żeby je poznać. Wokaliści szkoły muzycznej zaśpiewają je w naszym kościele przed nabożeństwem Gorzkich Żali. Zapraszamy na koncert i modlitwę na godz. 17.00.

3. Ofiary składane do puszki pod chórem z napisem „na kwiaty” przeznaczone są na dekorację grobu pańskiego.

4. Za tydzień taca gospodarcza oraz zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia

5. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę 500 zł na potrzeby parafii

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się z tydzień czyli w niedzielę 17 marca. W poniedziałek, wtorek i środę (18,19,20 marca) msze św. z homilią o 9.00 i 18.00. W środę 20 marca o godz. 9.00 będzie udzielony sakrament chorych. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Wojciech Błaszczyk

7. Legion Małych Dusz zaprasza chętnych na czuwanie nocne na Jasnej Górze. Wyjazd 5 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 – powrót w sobotę ok. 6.00. Zapisy u p. Elżbiety (tel. 799 303 716)

8. W sobotę 16 kwietnia rozpocznie się nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja i bł. ks. Jerzego Popiełuszki będziemy odmawiać po każdej mszy św.

W tym tygodniu zmarła ś.p.

+ Danuta Gajdowicz l. 66 z ul. Piasta

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 😎. O godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia,

2. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.

3. Zapraszamy młodzież szkolną i studentów do udziału w wieczornym spotkaniu z błogosławioną Rodziną Ulmów. Niedzielny wieczór 10 marca rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia, po której nastąpi rozważanie w formie warsztatów „Słowo o Miłosiernym Samarytaninie”, które Ulmowie mieli zakreślone w swojej Biblii. Prosimy, aby – kto może – zabrał ze sobą Pismo Święte.

4. Ruch Czystych Serc zaprasza studentów i inne osoby młode na spotkanie z Dianą Paulińską (psychologiem, seksuologiem i logoterapeutką) zatytułowane: „Seksualność jako Boży dar – odkrywanie piękna w intymności”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. 12 marca o godz. 18.00 w archikatedrze, następnie o godz. 19.00 odbędą się warsztaty w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży.

5. Zapraszamy na Małą Drogę Krzyżową organizowaną 22 marca przez par. pw. NMP Łaskawej w Łodzi (ul. Goplańska 11/13). Po Mszy św. o godz. 19.00 nastąpi przejście w milczeniu do pomnika Pękniętego Serca, od którego ruszy Droga Krzyżowa (ok. 3 km) po terenie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego dla Polskich dzieci.

6. Modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w kościele pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *