Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrystusa Króla – 26 listopada 2023

1. W czwartek 30 listopada przypada liturgiczne święto św. Andrzeja apostoła (imieniny obchodzi m.in. ks. Andrzej)

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

3. Za tydzień rozpoczynamy adwent. Już dziś można nabyć Wigilijne Świece Caritas. Świeca duża – 16 zł, mała – 8 zł.

4. Biuro Podróży Jadczaktravel organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 29 grudnia – 5 stycznia. Plakat z informacjami znajdziemy w gablotce

5. W przyszłą niedzielę Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas SP 42 będą po Mszach św. rozprowadzać czekoladę z wizerunkiem Świętego Mikołaja Biskupa. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas. Przykład św. Mikołaja zachęca nas do dostrzegania potrzeb bliźnich i dyskretnego dzielenia się swoimi dobrami.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz (cena bez zmian). Sprowadziliśmy nowe czasopismo: „Misyjne Drogi” w cenie 6 zł.

Zmarli ś.p.

+ Jan Danielewicz l. 76 z ul. Obywatelskiej

+ Halina Martin l. 70 z ul. Różanej

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 26 listopada 2023 r.

1. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.

2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38). W programie: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w dialogu, którego tematem będzie osamotnienie i samotność kobiety na tle Zwiastowania Pańskiego.

3. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani” (druga edycja). Będzie to okazja do zmierzenie się z samym sobą, poznania swojego miejsca w planie Boga i odkrycia wartości czekania na to, co cenne. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Adresaci to osoby w wieku 25-38 lat. Zapraszamy na weekend 8-10 grudnia do Ogniska Miłości w Olszy. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy wyczekani@gmail.com.

4. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 9.30 w Łodzi przy ul. Janosika 141. Spotkanie poprowadzi: ks. Arkadiusz Krzeszowiec, położna Anna Krawczyk oraz siostry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *