Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023

1. Z racji obchodzonego dziś Dnia Dziadków i Osób Starszych zachęcamy do nabycia modlitewników : „Różaniec dziadków za wnuki” oraz „Módlmy się do świętej Moniki” (św. Monika przez 17 lat modliła się o nawrócenie swojego syna św. Augustyna). Cena każdej z książeczek 5 zł.

2. Nasza parafia organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Kazachstanie. Elektro-śmieci można składać na placu przy kościele do 31 lipca. Dzieła misyjne można również wesprzeć wpłatą na konto (ulotki z nr konta są na stoliku pod chórem)

3. W tym tygodniu przypada święto św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę 30 lipca po mszach świętych

4. Caritas Archidiecezji Łódzkiej po raz 15. organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym takiego wsparcia dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej. Najpotrzebniejsze artykuły szkolne to: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśma klejąca, klej, piórniki, okładki na zeszyty itp. Zakupione artykuły szkolne należy przynieść do parafii najpóźniej do niedzieli, 27 sierpnia br. Można skorzystać ze specjalnych papierowych toreb, które są wyłożone pod chórem.

5. W lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. w niedziele o godz. 12.30.

6. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *