Ogłoszenia parafialne II niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023

1. Zapraszamy w każdy piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o 17.15; dla dorosłych o 18.30 . Taca zbierana w piątki podczas mszy o 18.00 przeznaczona jest na kwiaty do grobu.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15

3. Zapraszamy chętnych do śpiewania podczas triduum paschalnego. Zapisy w zakrystii.

4. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

5. Od 24 lutego w kinach można zobaczyć film „Opiekun” . To historia współczesnych bohaterów, w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Gorąco zachęcamy, żeby wybrać się do kina, tym bardziej, że jest to polska produkcja, w której występują znakomici aktorzy. Seans dla naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 6 marca o godz. 19.15 w kinie Helios przy Al. Politechniki. Bilety w cenie 15 zł są w zakrystii.

6. Kolejne modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 11 marca w kościele pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4). O godz. 11.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym o godz. 12.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji powołań kapłańskich.

7. Domowy Kościół organizuje Wielkopostne Rekolekcje dla Par w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) w dniach 10 i 11 marca godz. 18.00 i niedziela – 12 marca godz. 11.00. Zapraszamy: małżonków, narzeczonych, będących w nieformalnych i powtórnych związkach. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *