Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

1. Na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej zebrano w ubiegłą niedzielę 880 zł.

2. Opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na furcie u sióstr.

3. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Dziękujemy ks. Wojciechowi za ich poprowadzenie, a parafianom za obecność i przedświąteczną spowiedź

4. Na Pasterkę zapraszamy tradycyjnie o północy z niedzieli na poniedziałek. W pierwszy i drugi Świąt Bożego Narodzenia rozkład mszy św. niedzielny.

5. Zachęcamy do lektury prasy. Pozostał Gość Niedzielny (z audiobookiem ) oraz Przewodnik Katolicki i czasopisma misyjne.

6. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach). Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.

W tym tygodniu zmarła ś.p.

+ Jadwiga Styczeń l. 80 z ul. Cieszkowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *