Ogłoszenia parafialne Nowy Rok – 1 stycznia

1. Bardzo gorąco zapraszamy dziś na jasełka w wykonaniu rodzin z naszej parafii. Rozpoczną się po mszy o 12.30 (czyli ok. 13.00)

2. W piątek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na misje. Mszę św. o godz. 11.00 rozpoczniemy Miniorszakiem Trzech Króli z placu przed kościołem. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć kredę i kadzidło, a ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na pomoc Siostrom Urszulankom, które posługują na misjach w Argentynie i zbierają fundusze na zakup cysterny na wodę dla Indian w Las Chacheras.

3. Zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistów Prymatim z Tomaszowa Mazowieckiego – 6 stycznia o godz. 17.00 w naszym kościele. Usłyszymy tradycyjne kolędy w ciekawych aranżacjach m.in. Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, czy Cicha noc, jak również pastorałki i piosenki świąteczne mniej znane t.j. Kołysanka dla Jezuska, Maleńka miłość, czy Zaśnij dziecino. Wstęp wolny.

4. W czwartek msza św. o 18.00 o powołania kapłańskie i zakonne, o 17.30 różaniec. Adoracja od godz. 15.00

5. W sobotę o godz.7.00 msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

6. W niedzielę Chrztu Pańskiego – 8 stycznia na mszy o godz. 11.00 dzieci komunijne odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

7. Orszak Trzech Króli znów przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską kolorowy korowód kolędników. Na zakończenie będzie czekał na nas finałowy koncert kolęd „Małej Armii Janosika” – 130. osobowej, największej kapeli góralskiej w Polsce. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jest to zbiórka funduszy dla dzieci z zespołem Downa z Łodzi i okolic oraz dotkniętych ubóstwem dzieci z Libanu. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony www.orszakwlodzi.pl

Pomódlmy się za zmarłego wczoraj ś.p. papieża Benedykta XVI: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *