Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi

Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia parafialne:

1. Nabożeństwa majowe i nowenna do Ducha Świętego - codziennie o godz. 17.30. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypada w przyszłą niedzielę
  2. Pamiętajmy o naszych mamach - 26 maja Dzień Matki
  3. Msza św. za zmarłych z naszej parafii w tym miesiącu tzw WYPOMINKOWA, zostanie odprawiona w najbliższy czwartek 28 maja o godz. 18.00
  4. W piątek 29 maja obchodzić będziemy odpust parafialny. Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. dziekan Ireneusz Kulesza będzie transmitowana na parafialnym kanale na YouTube.
    Link do transmisji: https://bit.ly/ytparafia
    Obchody święta ku czci św. Urszuli będą niestety o wiele skromniejsze niż w poprzednich latach. Liczba wiernych na nabożeństwach jest wciąż ograniczona.
  5. W tym dniu, z racji przypadającego 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Penitencjaria Apostolska w Rzymie udzieliła możliwości uzyskiwania łask odpustowych, pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego). Wszyscy wierni, którzy szczerze pragną uzyskać odpust z okazji jubileuszu oprócz wypełnienia zwykłych warunków (o których wyżej), muszą nadto wziąć udział w liturgii lub nabożeństwie albo przynajmniej przez pewien czas oddać się pobożnym rozważaniom, kończąc je wyznaniem wiary, przyzwaniem Najświętszej Dziewicy Maryi, jak również dowolną modlitwą za Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK.
  6. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie naszej parafii. Ofiary na potrzeby naszej świątyni można składać do puszki przy wyjściu z kościoła lub przelewem na konto parafialne
    Nr konta 11 1140 2017 0000 4902 1288 4328

VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne:

1. Nabożeństwa majowe - codziennie o godz. 17.30
  2. Jutro 18 maja przypada 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. W naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za życie i pontyfikat Papieża Polaka oraz nawiedzenie Łodzi w 1987 roku podczas III pielgrzymki do Ojczyzny. W tym dniu przypada również 17 rocznica kanonizacji Św. Urszuli Ledóchowskiej
    Msza będzie transmitowana na naszym kanale na YouTube
  3. W piątek 22 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego 4. Ponieważ sakrament bierzmowania nie odbył się w planowanym terminie w naszej parafii zapraszamy rodziców młodzieży na spotkanie, które odbędzie się w kościele 22 maja (piątek) o godz. 18.30. Prosimy o przybycie po jednym z rodziców.
  4. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie naszej parafii. Ofiary na potrzeby naszej świątyni można składać do puszki przy wyjściu z kościoła lub przelewem na konto parafialne
    Nr konta 11 1140 2017 0000 4902 1288 4328

Newsy z Parafii

Chcesz wiedzieć co dzieje się u nas w Parafii?