Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi

XXIII Niedziela Zwykła

04.09.2022

1. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy w niedziele na msze św. o godz. 12.30
  2. W piątek, 9 września zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W niedzielę 11 września na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną pobłogosławione plecaki i przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: w poniedziałki po mszy o 18.00 – nowenna do św. Urszuli; w środy Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy o 17.45; w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00, o 17.30 różaniec; w piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.30

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji są dostępne u duszpasterzy oraz na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
  2. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
  3. Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w grupie wsparcia te osoby pełnoletnie, które wychowały się w rodzinach z problemem uzależnienia od alkoholu lub są w związkach z osobą uzależnioną. Pierwsze spotkanie 7 września 2022 r. przy ul. Broniewskiego 1A. Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Zapisy mailowo: csr@csr.org.pl lub telefonicznie: 607 131 131.
  4. W sobotę 10 września wyruszy ulicami Łodzi Jerycho Rowerowe. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w kościele Księży Salezjanów przy ul. Wodnej, a zakończy ok. godz. 18.00 przed kościołem Ojców Jezuitów. Kilka etapów pielgrzymki przejedzie z nami Ksiądz Arcybiskup. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl.
  5. Dnia 10 września przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. W naszej archidiecezji zostało powołane do istnienia duszpasterstwo specjalistyczne skierowane do wszystkich, którzy mają myśli samobójcze lub są po próbach samobójczych. Jego zadaniem jest również towarzyszenie tym, którzy doświadczają żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Szczegóły na stronie internetowej: www.papagenoteam.com. Msza św. w intencji osób w kryzysie celebrowana będzie 10 września o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
  6. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym rozpoczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz małżeństwa. Dla nieochrzczonych przewidziany jest całoroczny program formacyjny, który zaczyna się 19 września 2022 r. Półroczne przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się 23 września 2022 r. (druga tura 10 lutego 2023 r.). Seminarium przygotowujące do sakramentu małżeństwa zacznie się 12 października 2022 r (druga tura 22 lutego 2023 r.) Zapisy na stronie internetowej: www.domalzenstwa.pl. Kontakt: e-mail: katechumenat@archidiecezja.lodz.pl, koordynator: s. Ewa Godzińska CHR tel. 885-555-020, duszpasterz: ks. Piotr Przybysz tel. 519-781-783

XXII Niedziela Zwykła

28.08.2022

Ogłoszenia parafialne:

1. Po przerwie wakacyjnej zapraszamy w niedziele (od 4 września) na msze św. o godz. 12.30
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  3. W niedzielę, 4 września zapraszamy dzieci, rodziców oraz nauczycieli na Mszę św. o godz. 11.00 rozpoczynającą nowy rok szkolny. Natomiast w niedzielę 11 września na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną pobłogosławione plecaki i przybory szkolne.
  4. W tym roku mija rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy czwartek 1 września o godz. 18.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
  5. Parafia Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1) zaprasza na II Łódzki Kongres Św. Faustyny pt: Apostołowie Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 3 i 4 września 2022 r. Celem kongresu jest propagowanie nauczania Kościoła o Bożym Miłosierdziu i ukazywanie świadectwa życia świadków Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Zmarli:

+ Henryk Adamski      l. 76 z ul. Cieszyńskiej

+ Danuta Sowiak         l. 94 z ul. Cieszyńskiej

XIX Niedziela Zwykła

07.08.2022

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej
  2. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji jest skompletowanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym rodzinom. Zakupione przybory prosimy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii do 15 sierpnia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w sobotę 13 sierpnia po mszy o 18.00
  4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia msze św. o godz. 8.00,9.30, 11.00 i 18.00
  5. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia  z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczną się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki: pielgrzymka.lodz.pl. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy w zakrystii.

Newsy z Parafii

Chcesz wiedzieć co dzieje się u nas w Parafii?