Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi

IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne:

1. W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą od lat przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Druki Duchowej Adopcji znajdują na stoliku pod chórem. Przyrzeczenie można również złożyć indywidualnie w domu.

2. W piątek 27 marca o 18.00 msza św. za zmarłych w minionym miesiącu

3. Ofiary na potrzeby naszej świątyni można złożyć po mszy przy wyjściu z kościoła

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tradycyjnej wersji można kupić „Niedzielę” i „Idziemy”.

W minionym tygodniu zmarł Ś.p. Zenon Urbański – l.93 z ul. Pięknej

 

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego:

W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia. Zalecam odśpiewanie w tych intencjach Suplikacji po każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem. Proszę również, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w Mszach św. nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.

Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, co w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy narażonych na zarażenie, konieczną formą miłości bliźniego. Wiem, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna. Serdecznie wszystkim błogosławię.

+ Grzegorz Ryś

Newsy z Parafii

Chcesz wiedzieć co dzieje się u nas w Parafii?