Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca - 7 września 2013 (audio)

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Napisane przez  | Dział:: Nabożeństwa

Matka Boża kierując swoje słowa do Łucji wezwała nas do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca:

      Spójrz, moja córko, na moje Serce ukoronowane cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają w Nie przez swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć. W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawia spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

 POSŁUCHAJ:

 

 

 

CZTERY WARUNKI NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

       Najświętsza Panna i Jezus ukazali się siostrze Łucji dnia 10 grudnia 1925 r., aby opisać nabożeństwo wynagradzające grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. W jego ramach powinniśmy:

 

1. w pierwsze soboty miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z łaski sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;

 

2. przyjąć Komunię Św. w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;

 

3. odmówić pięć tajemnic różańcowych;

 

4. przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.

 

 

Czytany 1584 razy
Ostatnio zmieniany sobota, 04 styczeń 2014 13:38

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy