13 maja 2013 - Święto Matki Bożej Fatimskiej

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Nabożeństwa

Nabożeństwo Fatimskie z poświęceniem Figury Pani Fatimskiej

 

W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.

 

Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: "Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata".

 

Czytany 1818 razy
Ostatnio zmieniany czwartek, 16 maj 2013 20:08

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy