Katecheza dla dorosłych

"Nie zbliżaj się tu! Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą"  Powiedział jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba". Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga". / Ks. Wyjścia 3, 1-6/   Sanktuarium cdn. Zdjęcia:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.581723848531446.1073741867.338669496170217&type=3
Ostatnio zmieniany piątek, 27 wrzesień 2013 08:39

Nabożeństwo Fatimskie

Napisane przez | Dział:: Katecheza dla dorosłych |
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE Nabożeństwo fatimskie jest szczególną formą odpowiedzi na przesłanie fatimskie. Wyraża się pokutą, modlitwą, zwłaszcza różańcową oraz Nabożeństwem Pierwszych Sobót. Maryja powiedziała Łucji, że grzechy niewdzięcznych ludzi co chwilę ranią Jej Niepokalane Serce i poprosiła o zadośćuczynienie przez odprawienie nabożeństwa kolejnych pięciu pierwszych sobót miesiąca. "Jeśli uczynią co powiem, zbawi się wiele dusz. Przychodzę prosić o zadośćuczynienie".   Nabożeństwo Pierwszych Sobót Warunki: 
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 kwiecień 2013 10:55

Katecheza wielkanocna

Napisane przez | Dział:: Katecheza dla dorosłych |
Spotkanie 10 kwietnia 2013 było formą pogłębionej refleksji nad bogatą liturgią Kościoła w ostatnim czasie. Nie zabrakło też dzielenia się poświęconym jajkiem, życzeń imieninowych dla ks. Proboszcza. Z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia i przeżywanego w Kościele Tygodnia Miłosierdzia, przybliżona została postać bł. Michała Sopoćki, wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia.   Z okazji zbliżającej się X-tej rocznicy kanonizacji Św. Urszuli Ledóchowskiej, zaplanowano udział w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Jednodniowa pielgrzymka odbędzie się  w sobotę 18 maja 2013 r.  
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwiecień 2013 14:51

Ignacy Loyola

Napisane przez | Dział:: Katecheza dla dorosłych |
„Aby zaś katecheza mogła być skuteczna powinna być ciągła; będzie bowiem rzeczywiście daremna, jeśli zatrzyma się na samym progu wieku dojrzałego; choć bowiem, oczywiście w innej formie, niemniej niezbędna okazuje się dla dorosłych” /Jan Paweł II, Catechesi tradendae, 43/.   W parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej katechezę dla dorosłych prowadzi ks. Proboszcz Ryszard Szmist.  Katecheza odbywa się w drugi i czwarty czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. W ramach katechezy uczestnicy przygotowują również okolicznościowe referaty. Na ostatnim spotkaniu p. Krystyna Kociołek przybliżyła uczestnikom postać i wzór świętości św. Ignacego Loyoli.  
Ostatnio zmieniany środa, 24 kwiecień 2013 14:19

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy