Rekolekcje z o. Janem Kwietniem (video, zdjęcia)

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Napisane przez  | Dział:: Rekolekcje

Od niedzieli 10 marca 2013 r. w parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi rekolekcje wielkopostne głosi redemptorysta z Braniewa O. Jan Kwiecień. W swojej pierwszej nauce ojciec rekolekcjonista nawiązał do wydarzenia z przed wielu lat, które znacząco odcisnęło się w jego pamięci i sercu.- Jako młody kapłan przyjeżdżałem do Łodzi, dzisiaj nie pamiętam gdzie to było, ale zwiedzając miasto wszedłem do jakiegoś małego kościółka, gdzie na tabernakulum było jedno słowo - JESTEM. To słowo mnie tak przeszyło, że ja sobie pierwszy raz w życiu uświadomiłem, że Pan Jezus jest dla mnie. I dzisiaj dzięki temu, że w tej Łodzi byłem i to słowo mnie tak przeszyło, dla mnie każde tabernakulum przypomina mi Łódź, każda Msza św. przypomina mi Łódź. Ja czuję, że Pan Jezus jest dla mnie tu na ołtarzu i w tabernakulum. Właśnie to zawdzięczam temu miastu, zawdzięczam Wam. Widocznie Pan Bóg tak chciał, abym tu jeszcze przyjechał. Prawie 20 lat byłem na misjach…

 

 

Pozostałe filmy z rekolekcji (playlista): TUTAJ

Zobacz zdjęcia na Facebooku: TUTAJ

 

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2013 07:12

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy