Rekolekcje wielkopostne dla dzieci (video, zdjęcia)

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Napisane przez  | Dział:: Rekolekcje

 

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci w parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w dniach 4-9 marca 2013 poprowadził Ks. Piotr Mieloszyński we współpracy z Ks. Markiem Kołosowkim.

 

 

Głównym tematem rekolekcji w klasach starszych (IV-VI) była Eucharystia. Rekolekcjonista w obrazowy i ciekawy sposób przybliżył młodym słuchaczom prawdę o wielkiej miłości Boga do człowieka. Ukazał tęsknotę Jezusa za każdym człowiekiem, który nieustanie czeka na nas w Eucharystii, bo do końca nas umiłował.

 

W młodszych klasach (I-III) było dużo śpiewu, radości, ale miała też miejsce „poważniejsza” refleksja nad dobrym wychowaniem.

 

Dzieci bardzo spontanicznie i rzeczowo określiły, co znaczy być dobrze wychowanym i jaką stanowi to wartość w codziennym życiu. Nauki rekolekcyjne osnute były na trzech słowach: przepraszam, proszę, dziękuję. Te same słowa, które czynią nasze życie piękniejszym i radośniejszym, również kierujemy do Boga. Poprzez skruchę, prośbę i wdzięczności zbliżamy się do Jezusa, naszego Najlepszego Przyjaciela, który zawsze czeka na nas, kocha i tęskni za nami.

 

Z ostatniej nauki ks. Piotra:

 

Rekolekcje przeżyliśmy pod znakiem Mszy św. Każdego dnia mówiliśmy o Mszy św., poznawaliśmy szaty liturgiczne, sprzęty liturgiczne, których się używa do odprawiania Eucharystii.

 

Dzisiaj też będzie mowa o Mszy św., ale w takim duchu jak pierwszego dnia. Dlaczego powinniśmy chodzić na Mszę świętą? Nie tylko dlatego, że jest takie przykazanie, taki nakaz, że jest to bardzo ważna motywacja, ale niewystarczająca. Mówiłem, że przede wszystkim powinniśmy uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej dlatego, że Pan Jezus bardzo, ale to bardzo za nami tęskni.

 

Od najmłodszych lat się uczymy, że Bóg kocha człowieka. To jest prawda, Pan Bóg bardzo nas kocha. A wiecie, że miłość zawsze idzie w parze z tęsknotą. Bo jak ktoś się porządnie zakocha, to bardzo tęskni za tą osobą, którą umiłował. Jeśli Pan Bóg nas kocha najbardziej to również najbardziej za nami tęskni. Ja bym chciał żebyście właśnie to najmocniej zapamiętali z tych rekolekcji. Warto uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. z tego powodu, że Pan Jezus tęskni za wami. Jemu nie wystarczy być obok was. On chce być w środku, wewnątrz was, a to się dzieje poprzez Komunię Świętą. I chciałbym zakończyć te rekolekcje pewnym opowiadaniem, które nie jest wymyślone, to jest historia, która wydarzyła się w ubiegłym stuleciu. Dzisiaj w wielu krajach świata nie wolno przyznawać się do tego, że się jest chrześcijaninem. W wielu krajach chrześcijanie są mocno prześladowani. W Chinach też nie wolno otwarcie przyznawać się do Pana Jezusa. Przeczytam wam dosyć smutną historię, ale która zakończyła się niebem, można powiedzieć NIEBEM! Dlaczego? Posłuchajcie:

 

 

 

Pozostałe filmy z rekolekcji (playlista): TUTAJ

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2013 07:11

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy