Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 1.     Dzisiaj Archidiecezjalne Święto Eucharystii. O godz. 10.00 z kościoła M.B. Zwycięskiej wyruszy procesja eucharystyczna do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Konrada Krajewskiego, papieskiego jałmużnika.  Ponieważ ks. Arcybiskup zaprosił na tę uroczystość i naszą parafię, dlatego w naszym kościele nie będzie mszy św. o godz. 11.00 i 12.30.
Ostatnio zmieniany wtorek, 10 czerwiec 2014 15:24
Ogłoszenia parafialne: W następną niedzielę ARCHIDIECEZJALNE ŚWIĘTO EUCHARYSTII. O godz. 10.00 z kościoła M.B. Zwycięskiej wyruszy procesja eucharystyczna do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Konrada Krajewskiego, papieskiego jałmużnika. Ponieważ ks. Arcybiskup zaprosił na tę uroczystość i naszą parafię, dlatego w naszym kościele nie będzie mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Ofiary złożone na tacę w najbliższą niedzielę są przeznaczone na budujące się kościoły w naszej archidiecezji.   ADORACJA - 01 czerwca 2014
Ostatnio zmieniany niedziela, 01 czerwiec 2014 14:11
Ogłoszenia parafialne: We czwartek obchodzimy Uroczystość Odpustową  naszej Patronki – Św. Urszuli Ledóchowskiej. Po nabożeństwie majowym, uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00,  celebruje proboszcz parafii Św. Franciszka  – ks. dziekan Wiesław Dura. Po mszy św. procesja eucharystyczna, do której zapraszamy dzieci, szczególnie I Komunijne. Uroczystość jest poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu, wtorek, środę i czwartek od godz. 8.00 do 18.00.
Ostatnio zmieniany niedziela, 25 maj 2014 14:29
Ogłoszenia parafialne: 1.     Dzisiaj przeżywamy  uroczyste dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz 11 rocznicę kanonizacji naszej Patronki św. Urszuli.  Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie Metropolita Łódzki ks. Abp Marek Jędraszewski. Po Mszy św. - modlitwa przy pomniku Jana Pawła II, a następnie w ogrodzie Sióstr Urszulanek krótki program artystyczny i agapa. Serdecznie zapraszamy.
Ostatnio zmieniany sobota, 17 maj 2014 18:54
Ogłoszenia parafialne: 1.     Dzisiaj dzieci klas II w czasie Mszy św.  o godz.11.00 przystąpią do I Komunii św. Jako, że nasz kościół jest mały, a liczba dzieci z ich rodzinami jest duża, - w imieniu Rodziców, prosimy drogich Parafian o uczestnictwo we mszach św. o innej godzinie. Bóg zapłać za zrozumienie.
Ostatnio zmieniany piątek, 09 maj 2014 21:39
Ogłoszenia parafialne:  1.     Dzisiaj przypada 34 rocznica święceń biskupich arcybiskupa seniora Władysława Ziółka, którego otoczmy szczególnie gorącą modlitwą.    2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św. a po południu o godz.17.15 nabożeństwo majowe.   3. Dzisiejsza - III niedziela wielkanocna obchodzona jest jako Dzień Biblijny, rozpoczynający VI Tydzień Biblijny, który będzie trwał do 10 maja. W tym roku towarzyszą mu słowa „WIERZĘ W CIEBIE, JEZU CHRYSTE, SYNU BOŻY”.
Ostatnio zmieniany sobota, 03 maj 2014 15:11
ŚWIĘTO  BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA / II   NIEDZIELA    WIELKANOCNA / Uroczystość kanonizacji dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II   Ogłoszenia parafialne: 1.     Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Bóg zapłać. 2.     Dzisiaj patronalne święto Caritas, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia (przeniesiony z października). 3.     Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, za odmówienie tej modlitwy wobec Najświętszego Sakramentu pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.
Ostatnio zmieniany niedziela, 27 kwiecień 2014 04:55

Ogłoszenia - Wielkanoc 2014

Napisane przez | Dział:: Ogłoszenia |
NIEDZIELA   ZMARTWYCHWSTANIA Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy, aby Święta Paschalne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem i zanurzenia się w Tajemnicy życia, które zwyciężyło śmierć mocą nieskończonej Miłości. Umocnieni łaską Wiary, która działa przez Miłość, dawajmy światu nieustannie świadectwo tej niezawodnej Nadziei.
Ostatnio zmieniany niedziela, 20 kwiecień 2014 07:30
Ogłoszenia parafialne: 1.      Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa. Dzieło odkupienia ludzi, a więc i mnie - dokonało się poprzez ofiarę i śmierć Pana Jezusa, wypada więc abyśmy wszyscy pobożnie uczestniczyli w tych Paschalnych Misteriach. 2.      Dzisiaj po południu o godz. 17.00 po raz ostatni w tym Wielkim Pościeśpiewamy GORZKIE ŻALE. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej wielkopostnej modlitwie.
Ostatnio zmieniany niedziela, 13 kwiecień 2014 05:28
Ogłoszenia parafialne: 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. a po południu o godz. 17.00 GORZKIE ŻALE. W piątek po raz ostatni w tym Wielkim Poście wspólnotowe nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ; dla dzieci o 17.15, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św., czyli o 18.30. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie znaleźli czasu na tę modlitwę.
Ostatnio zmieniany piątek, 04 kwiecień 2014 21:09

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy