Ogłoszenia - 7 kwietnia 2013 - Święto Bożego Miłosierdzia

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

ŚWIĘTO  BOŻEGO  MIŁOSIERDZIA

 / II   NIEDZIELA    WIELKANOCNA /

 

 Komunikaty kurialne:

1. Kuria Metropolitalna Łódzka serdecznie zaprasza na kolejne „Dialogi w Katedrze” prowadzone z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, Metropolitą    Łódzkim. Odbędą się one w piątek 12 kwietnia br. o godz. 19.30 w Archikatedrze Łódzkiej. Tematem spotkania jest wiara i kultura.

 

2. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkanie, które   odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia br. o godz. 18.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek SJK w Łodzi przy ul. Czerwonej 6. Po Mszy świętej prelekcję na temat: Skąd wziął się człowiek? Stworzenie a ewolucja.

 

Ogłoszenia parafialne:

 

 

 

1.     Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Bóg zapłać.

2.     Dzisiaj patronalne święto Caritas, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia (przeniesiony z października).

3.     Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, za odmówienie tej modlitwy wobec Najświętszego Sakramentu

        pod zwykłymi warunkami    można uzyskać odpust zupełny.

4.     Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywać ją będziemy jako Dzień Świętości Życia.

        Msze św. o 6.30,  8.00 i 18.00. W czasie wieczornej Mszy św. można będzie złożyć przyrzeczenia podjęcia Duchowej Adopcji.

        Druki są na stoliku pod chórem.

5.    Siostry Urszulanki SJK zapraszają na cykl spotkań „Rozważania o wierze”.

       Spotkania odbywają się w każdy II wtorek miesiąca w Grocie Solnej o godz. 17.00

6.    Katecheza dla dorosłych w czwartek o 18.30. Zapraszamy do Domu Parafialnego.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

7.   W następną niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się duszpasterskie spotkanie dla rodziców dzieci klas II przed I Komunią.

8.   Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.

      Czytając te czasopisma zdobywamy odpowiednie treści do rozmów z innymi.

9.   W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

            Ś.P. Adela Biniek – l. 87  z ul. Piasta

              Ś.P. Irena Błachowicz – l. 88  z Al. Politechniki

            Ś.P. Zdzisław Świech – l. 84  z ul. Piasta -      

 

         „Wieczny odpoczynek, racz im  dać Panie”…

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2013 17:58

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy