Ogłoszenia - 24 marca 2013 - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

Komunikaty kurialne:

1. Dziś o 13.30 przy kościele Zesłania Ducha św. na Placu Wolności, rozpocznie się Marsz dla Jezusa. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Młodzi ludzie przejdą ul. Piotrkowską do archikatedry gdzie będzie Msza św. o godz. 15.00.

2. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w archikatedrze – Msza Krzyżma Św. Zapraszamy.

 

Ogłoszenia parafialne:

1. Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy jest przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa. Dzieło odkupienia ludzi, a więc i mnie- dokonało się poprzez ofiarę i śmierć Pana Jezusa, wypada więc abyśmy wszyscy pobożnie uczestniczyli w tych Paschalnych Misteriach.

2. Dzisiaj po południu o godz. 17.00 po raz ostatni w tym Wielkim Poście śpiewamy GORZKIE ŻALE. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej wielkopostnej modlitwie.

3. W tym roku przypada 10 rocznica kanonizacji naszej Patronki św. Urszuli, dlatego zapraszamy na pielgrzymkę do Pniew 18 maja (sobota). Zapisy w zakrystii. Organizujemy również 4 - dniową pielgrzymkę do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego oraz do innych sanktuariów i miejsc historycznych Podlasia i Mazowsza. Więcej informacji w gablotce parafialnej oraz u Pani Barbary Wilk.

4. Bóg zapłać 11 osobom, które pomogły w sprzątaniu naszego kościoła.

5. Wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze z Sakramentu Pokuty, prosimy aby wykorzystali te dni do Wielkiej Środy na pojednanie z Bogiem, ponieważ w czasie TRIDUUM będziemy przy ołtarzu.

6. TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się w WIELKI CZWARTEK mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Świętujemy ustanowienie Eucharystii, sakramentu kapłaństwa i Chrystusowego przykazania miłości, co wyrazimy w obrzędzie umycia nóg 12 mężczyznom. Po komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza „Ciemnicy” i możliwość adoracji do północy.

7. W WIELKI PIĄTEK aż do Wigilii Paschalnej zachowajmy święty post paschalny, tj. powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o 14.30 - prowadzą Siostry Urszulanki.

Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o 18.00. W tym dniu zbiera się tacę na Grób Pański w Jerozolimie i rozpoczyna Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00

8. W WIELKĄ SOBOTĘ święcenie pokarmów od 9.00 do 17.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 19.00 na placu przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia. Prosimy przynieść ze sobą „Paschaliki”, lub inne świece. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 JUTRZNIA –poranna modlitwa Ludu Bożego, a w ciągu dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu - serdecznie zapraszamy.

9. W WIELKANOC – REZUREKCJA z PROCESJĄ o godz. 6.00.

 

Późniejsze msze św. według porządku niedzielnego.

10. Pod chórem, ministranci rozprowadzają małe „paschaliki”.

11.W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

       Ś.P. Maria Szer – l. 94  z ul. Braterskiej

       Ś.P. Anna Zarzycka – l. 95  z ul. Cieszkowskiego

       Ś.P. Jerzy Wierucki – l. 62  z ul. Dolinnej

       Ś.P. Longin Nowicki – l. 82  z ul. Rejtana

„Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie”...

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 23 marzec 2013 21:19

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy