Ogłoszenia parafialne Święto Ofiarowania Pańskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. W tym tygodniu zakończyliśmy „kolędę”. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli w swych domach ( tym roku przyjęły nas 1152  rodziny – czyli 9 % mniej niż w roku ubiegłym). Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również ks. Jerzemu Pacholskiemu za dyżurowanie w kancelarii i codzienne odprawianie mszy wieczornej. Dziękuje panu Jurkowi, Arturowi i Krzysiowi za powiadamianie parafian o wizycie kolędowej
  2. Dziś po mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej. 
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek 7 lutego zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 wszystkie rodziny, które dokonały aktu zawierzenia Bożemu Miłosierdziu. Przed mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Od piątku 7 lutego wznawia swą działalność krąg Biblijny i Wspólnota „Legion Małych Dusz”. Spotkania odbywają się po mszy o godz. 18.00
  5. 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie osoby chore i starsze na specjalną mszę św. o godz. 15.00 podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po mszy spotkanie w Sali Kominkowej 
  6. KPRM organizuje na przełomie lipca i sierpnia 13-dniowy wyjazd autokarowy ze zwiedzaniem zabytków i miejsc pielgrzymkowych oraz wypoczynkiem nadmorskim.  Szczegóły w gablotce. 
  7. Prosimy parafian o pomoc w rozbieraniu choinek i posprzątaniu kościoła (jutro od godz. 9.00)
  8. Witamy w naszej parafii nową organistkę – panią Julitę Wiśniewską. Siostra Nadia na własną prośbę za zgodą przełożonych zakonnych do końca sierpnia br będzie przebywała poza wspólnotą zakonną. 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Plenarna sesja nadzwyczajna inaugurująca III etap IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, który przygotowuje nas do świętowania Jubileuszu 100.lecia istnienia naszej diecezji odbędzie się w sobotę 8 lutego 2020 roku w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Zapraszamy członków parafialnych zespołów synodalnych oraz wszystkich chętnych na to spotkanie.

2. Franciszkańskie WSD w Łodzi-Łagiewnikach zaprasza młodzież, studentów oraz osoby pracujące (do 35 lat) na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach 21-23 lutego. Rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00 (www.barka.franciszkanie.pl).

3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. 

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza, w dniu Św. Agaty, wszystkie osoby dotknięte chorobą piersi na Mszę św. do parafii pw. Św. Faustyny 5 lutego o godz. 18.00.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 luty 2020 19:21

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy