Ogłoszenia parafialne III Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Obrzęd błogosławieństwa świec podczas każdej mszy św. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o osobach konsekrowanych. Po mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci komunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Zapraszamy dzieci ze świecami wraz z rodzicami.

  2. Diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę 1 lutego 2020 r. w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca (1 lutego) zapraszamy na mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

  4. Z racji przypadającego w tym roku 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Penitencjari a Apostolsk a w Rzymie  udzieliła możliwości uzyskiwania łask odpustowych, które mogą zyskać : członkinie Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK oraz wierni związani ze wspólnotami sióstr urszulanek pod zwykłymi warunkami, należycie wypełnionymi (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego). Wszyscy inni wierni, którzy szczerze pragną uzyskać odpust z okazji jubileuszu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK, oprócz wypełnienia zwykłych warunków (o których wyżej), muszą nadto wziąć udział w liturgii lub nabożeństwie albo przynajmniej przez pewien czas oddać się pobożnym rozważaniom, kończąc je wyznaniem wiary, przyzwaniem Najświętszej Dziewicy Maryi, jak również dowolną modlitwą za Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK. Wykaz dni, w które można zyskać odpust w naszej parafii znajduje się w gablotce. Najbliższa okazja nadarza się już jutro 27 stycznia w uroczystość św. Anieli Merici, założycielki zgromadzeń urszulańskich i patronki Zgromadzenia. Jutro na nowennie do św. Urszuli będzie możliwość oddanie czci poprzez ucałowanie relikwii.

    W minionym tygodniu zmarła :

    Ś.p. Jadwiga Molińska – l. 70 z ul. Pięknej

    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..

Ostatnio zmieniany niedziela, 26 styczeń 2020 17:58

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy