Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu zamontowano część elementów pierwszego z witraży. Prace będą kontynuowane po nowym roku. Projekt przedstawiający patronkę naszej parafii – św. Urszulę Ledóchowską, można zobaczyć na planszy przy bocznym ołtarzu. Ofiary składane za opłatki, będą przeznaczone na sfinansowanie tego witraża

2. Zapraszamy na RORATY codziennie o godz. 7.00 (oprócz niedziel), Dzieci zapraszamy z lampionami w środy i piątki na godz. 18.00

3. W ubiegłą niedzielę zebrano 750 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziś po mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.

4. Świece Caritas można nabyć na furcie , w kancelarii lub zakrystii – świece „małe” są w cenie 5 zł, „duże” - 13 zł

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Rekolekcje Adwentowe dla Łodzi prowadzone przez Ks. Abp. Grzegorza Rysia odbędą się w Bazylice Archikatedralnej od 21 grudnia o godz.: sobota – 20.00, niedziela – 19.00, poniedziałek – 20.00.

2. Duszpasterz Środowisk Twórczych zaprasza na Adwentowe Dni Skupienia w dniach 16 i 17 grudnia o godz. 20.00 do Kościele Środowisk Twórczych (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22).

3. Chłopięcy Chór Archikatedry Łódzkiej zaprasza na przesłuchania chłopców w wieku szkolnym. Zajęcia obejmują m.in. emisję głosu, solfeż, śpiew zespołowy. Kontakt: 519 781 783, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

W minionym tygodniu zmarli

Ś.p. Jerzy Klimek – l.81 z ul. Nowe Sady