Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela zwykła

1. Jutro obchodzimy Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Po mszy wieczornej (ok. 18.30) dzieci z Ogniska Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek zaprezentują przedstawienie p.t. „Jesteś nieśmiertelna,o moja Polsko”. Spotkajmy się razem, by odświeżyć pamięć naszej historii, ponownie dostrzec piękno naszego narodu i ożywić w sercach miłość do Ojczyzny.

2. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w kościele w piątek 15 listopada o godz. 18.30. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa w przyszłą niedzielę o godz. 11.00

3. W naszej parafii powstaje dziecięca schola. Chętnych do śpiewania zapraszamy na próbę w najbliższą środę o godz. 17.00 do Sali Kominkowej Sióstr Urszulanek

4. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za tydzień taca na ubogich

5. Przy wyjściu z kościoła można pobrać Tytkę Charytatywną. Caritas zachęca, aby po wypełnieniu jej produktami, obdarować nią kogoś potrzebującego w swoim własnym otoczeniu. Można ją również przynieść do kościoła lub kancelarii. Prosimy również o wskazanie adresów osób z naszej parafii, które potrzebowałyby wsparcia.

6. W zakrystii można kupić nowy kwartalnik wspólnoty „Legion Małych Dusz”

7. W ramach przygotowań do 100 lecia Archidiecezji Łódzkiej we wszystkich parafiach odbywały się Misje Miłosierdzia. W naszej parafii rozpoczną się w sobotę 30 listopada (przed pierwszą Niedzielę Adwentu)

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.

2. Wydział Katechetyczny zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców w dniu 18 listopada o godz. 18.00 do swojej siedziby (ul. Skorupki 3). W programie wykład Ks. Pawła Kłysa – rzecznika prasowego Kurii oraz Msza św. w kaplicy DA5.

3. Fundacja Pro – prawo do życia zaprasza na różaniec w intencji zadośćuczynienia za grzech aborcji i odnowy moralnej Narodu Polskiego. Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego.

W tym tygodniu zmarli

+ ś.p. Jan Jamroziak l.65 z ul. Cieszyńskiej