Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła

1. Dziś Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15; w dni powszednie godz. 17.30.

2. W piątek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych (msze św. o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00). 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny (msze św. o 7.00 i 18.00). O 17.30 Nieszpory za zmarłych podczas których modlić się będziemy za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii.

3. Z Dniem Zadusznym związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Odpust ten można zyskać począwszy od popołudnia 1 listopada i przez cały dzień następny (2 listopada) pod warunkiem odbycia sakramentalnej spowiedzi, udziału we Mszy św. i Komunii św. oraz odmówienia modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, i dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo). Odpust ten można uzyskać także w dniach 1-8 listopada pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych

4. W czwartek, 7 listopada o godz. 19.00 zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi do Domu Parafialnego gdzie firma Impresja zmierzy dzieci do szat komunijnych.

5. W naszej parafii powstaje dziecięca schola. Chętnych do śpiewania zapraszamy na pierwszą próbę w najbliższą środę o godz. 17.00 w Domu Parafialnym (ul. Obywatelska 54)

6. Cena „Gościa Niedzielnego” od dziś wynosi 6 zł. Do dzisiejszego wydania dołączono film o Lourdes.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1.  Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej w czwartek 31 października o godz. 19.15.

2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 29 października o godz. 19.30 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi.

3. Zapraszamy na męski różaniec ulicami Łodzi, który odbędzie się 2 listopada br. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi

W tym tygodniu zmarli

+ ś.p. Lechosław Błęcki l. 77 z ul. Cieszyńskiej