Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie o 17.30 (również w niedziele i święta). W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe

2.    W środę przypada Uroczystość św. Urszuli Ledóchowskiej czyli odpust w naszej parafii. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Abp Grzegorz Ryś. Litanię do Matki Bożej będziemy śpiewać podczas procesji po mszy świętej

3.    Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej:

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz tych młodych, którzy już ten sakrament przyjęli, na Święto Młodych – BierzMówANie! Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca br. w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w parafii Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Rozpoczęcie o godz. 15.00, planowane zakończenie o godz. 21.00.

2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 28 maja br. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. ks. I. Skorupki 5). Gościem spotkania będzie dr Błażej Kmieciak z Uniwersytetu Medycznego, który podejmie refleksję na temat: „Wiara – medycyna: konflikt czy współpraca?”.

3. Na przełomie maja i czerwca gościć będziemy włoskiego stygmatyka – Brata Elia. W piątek 31 maja o godz. 18.00 odwiedzi parafię pw. św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach, natomiast w sobotę 1 czerwca o godz. 11.00 – parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Justynowie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej.

4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza w sobotę 1 czerwca na kolejny publiczny męski różaniec ulicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ul. Piotrkowską do kościoła oo. Jezuitów odmawiając różaniec.

5. Grupa teatralna „Na nowo…”, w skład której wchodzą osoby konsekrowane i młodzi Kościoła łódzkiego, zaprasza na spektakl ,,Przypatrzcie się powołaniu waszemu…”. Przedstawienie zostanie wystawione 2 czerwca o godz. 15.00 i 19.00 oraz 3 czerwca o godz. 19.00 w sali teatralnej Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34). Wstęp wolny.

Ostatnio zmieniany niedziela, 26 maj 2019 18:20