Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

1.   Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych, którzy pomogli w ubiegłą sobotę w sprzątaniu kościoła.

2.   Bóg zapłać za ofiary złożone na wsparcie schroniska dla bezdomnych mężczyzn. Do puszek zebrano 1900 zł.

3.   Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki z napisem „na kwiaty” która znajduje się pod chórem

4.   Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale, natomiast w Wielki Piątek ostatnią Drogę Krzyżową poprowadzą Siostry Urszulanki o godz. 14.30

5.   W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po mszy św. Różaniec; o godz. 23.00 Godzina Święta i zakończenie adoracji

6.   Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczniemy o godz. 18. 00. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o godz. 21.00.

7.   Siostry Urszulanki zapraszają w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na Godzinę Czytań i Jutrznię o godz. 7.30 w kościele

8.   W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od 9.00 do 17.00. Po raz pierwszy w naszej parafii odbędzie się "Motoświęconka". Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich motocyklistów z Łodzi i okolic. Niecodzienne święcenie potraw rozpocznie się o godz. 14.00 na placu obok kościoła.

9.   Liturgię Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) rozpoczniemy o godz. 19.00 przed kościołem (prosimy o przyniesienie świec)

10.                    W Wielkanoc msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, a następnie msze św. o 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 (nie będzie mszy św. o godz. 8.00)

11.                    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby jeszcze lepiej przygotować się do przeżycia Triduum Paschalnego. Wydanie specjalne „Miłujcie się” jest bezpłatne, ale będziemy wdzięczni za chociaż symboliczną ofiarę. Jeśli ten dwumiesięcznik spotka się z życzliwym przyjęciem to zaprenumerujemy go na stałe. Od Świąt Wielkanocnych w parafiach Archidiecezji Łódzkiej będzie rozprowadzany również „Przewodnik Katolicki” z ośmiostronicowym dodatkiem łódzkim.

12.                    Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła we wtorek 23 kwietnia 2019 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Łodzi (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza

13.                    Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez Ks. Abp. Grzegorza Rysiarozpoczną się dzisiajw kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki Rekolekcyjne podczas Mszy św. głoszone będą: dzisiaj o godz. 18.00 i 20.30, natomiast od poniedziałku do środy o godz. 18.00

14.                    Franciszkanie z ul. Rzgowskiej 41a informują o możliwości spowiedzi w poszczególne dni Triduum Paschalnego:

·  Wielki Czwartek w godz. 14.00-18.00,

·  Wielki Piątek w godz. 9.00-18.00 oraz 20.30-22.00,

·  Wielka Sobota w godz. 9.00-17.00.

Przypominamy, że przez cały rok od poniedziałku do soboty w godz.14.00-18.00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu oo. Franciszkanów istnieje możliwość spowiedzi.

W minionym tygodniu zmarli:

Ś.p. Jerzy Kręgielski l. 76  z ul. Nad Jasieniem

Ś.p. Krystyna Firc    l. 81  z ul. Cieszkowskiego

Ostatnio zmieniany sobota, 13 kwiecień 2019 18:27

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy