Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W ubiegła niedzielę na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” złożono 2470 zł. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi
    2. W  tym  tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające
    3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
    4. W tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach. Będą dostępne w zakrystii, kancelarii lub na furcie u sióstr
    5. Dziś rozpoczynamy akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym w ubiegłych latach zorganizowano dożywianie dla dzieci, paczki świąteczne, wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Świece CARITAS można nabyć na furcie u sióstr, w kancelarii lub zakrystii – małe są w cenie 5 zł, wszystkie pozostałe  po 13 zł.

Pomódlmy się za zmarłych śp

Kazimierę Bojakowskąl. 95  z ul. Cieszyńskiej

Jana Lisieckiegol.  74  z ul. Obywatelskiej

Ryszarda Szumskiego  l.86  z ul. Piasta

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na XIV spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w sobotę 1 grudnia 2018 r. O godz. 14.00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Mszą św., po której nastąpi spotkanie w Seminarium. Zaproszenie skierowane jest także do osób, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę za Seminarium i o powołania kapłańskie.

2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na drugi publiczny męski różaniec ulicami Łodzi w sobotę 1 grudnia. O godz. 10.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi będzie sprawowana Mszą św., po której rozpocznie się modlitwa różańcowa ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów. Intencją modlitwy różańcowej będzie przebłaganie Pana Boga za grzechy aborcji. Męski różaniec ulicami Łodzi będzie się odbywać przez dziewięć miesięcy w każdą pierwszą sobotę miesiąca.