Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. zapraszamy dziś o 17.15 na ostatni dzień Nowenny za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości
  2. W następną niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Po mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 przygotowany będzie tort urodzinowy, a o godz. 17.00  odbędzie się koncert pieśni patriotycznych „Święta Urszula – Matka Niepodległości” w wykonaniu chóru „Zaślubieni”. 
  3. W Święto Niepodległości o godz. 9.30 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego w intencji Ojczyzny. Podczas tej uroczystości do łódzkiej katedry zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej
  4. W Grocie Solnej odbędą się kolejne warsztaty plastyczne. W środę 7 listopada o 18.30 zapraszamy na malowanie na szkle. 
  5. W czwartek 8 listopada zapraszamy rodziców dzieci komunijnych wraz z dziećmi do domu parafialnego na godz. 17.00, gdzie odbędzie się mierzenie dzieci do szat liturgicznych
  6. W zakrystii można nabyć nowy kwartalnik wspólnoty „Legion Małych Dusz”, który nosi tytuł „Stella”
  7. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. Łódzka CARITAS przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Jednocześnie prosimy o informację o osobach potrzebujących pomocy w naszej parafii.
  8. Naszą powinnością jest pielęgnować pamięć o ogromie cierpienia polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w czwartek 8 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr Józefa Kolińskiego 26), aby upamiętnić najmłodsze ofiary II wojny światowej

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Ś.p. Lech Szczepaniak   – l. 68z ul. Felsztyńskiego

Igor – żył 1 dzień

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2018 17:09

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy