Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. W dzisiejszą niedzielę pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie” obchodzony jest X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Chrześcijanom  w Pakistanie.
  2. W czwartek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych (msze św. o 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00). 2 listopada  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny (msze św. o 7.00 i 18.00). O 17.30 Nieszpory za zmarłych podczas których modlić się  będziemy za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii.
  3. Z Dniem Zadusznym związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Odpust ten można zyskać począwszy od popołudnia 1 listopada i przez cały dzień następny (2 listopada) pod warunkiem odbycia sakramentalnej spowiedzi, udziału we Mszy św. i Komunii św. oraz odmówienia modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, i dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo). Odpust ten można uzyskać także w dniach 1-8 listopada pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
  4. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19.30
  5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że  1 listopada na cmentarzach naszej Archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na potrzeby tej uczelni . W imieniu kleryków i ks. rektora składamy serdeczne „Bóg zapłać”  
  6. zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17.30. Dziś o 17.15 w kolejnym dniu Dziękczynnej Nowenny za odzyskaną Niepodległość, będziemy dziękować Bogu przez Maryję „za wielkich artystów tworzących piękno kultury na przestrzeni dziejów naszej Ojczyzny”. 
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

Ś.p. Tadeusz Stankiewicz   – l. 89z ul. Cieszyńskiej

...Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy