Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela zwykła

1.    Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie, która pomaga w kształceniu dzieci i młodzieży. Zachęcamy też do nabywania kremówek, które rozprowadzają wolontariusze Caritas. W najbliższy wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru Ojca Świętego św. Jana Pawła. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną o godz. 18.00, a wcześniej na różaniec o 17.30. Po mszy św. udamy się pod pomnik Ojca Świętego

2.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 17.15. Dziś w 6 dniu nowenny, „dziękujemy Bogu przez Maryję za Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II”.

3.    Przy wyjściu można nabyć książkę „Orędzie Miłosiernej Miłości”. Jan Paweł II znał Orędziu - powiedział „Znam je. To jest piękne”. Koszt 20 zł

4.    Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 21 października o 18.00. Na mszę św. zapraszamy uczniów klas VII, VIII i 3 gimnazjum

5.    W kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych

6.    W naszej parafii powstaje krąg biblijny. Spotkania będą się odbywać w piątki po mszy św. o 18.00. Pierwsze spotkanie 19 października

7.    Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: 3x100 zł, 50, 200 i 250 zł. Za tydzień Niedziela Misyjna – ofiary zbierane na tacę przekazane zostaną na misje.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące adhortacji Papieża Franciszka „Amoris laetitia”, które odbędzie się 14 października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). (Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 882 427 430)

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1)