Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

1.   Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci komunijne będą miały poświęcone różańce.

2.   zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 17.15. W środy i piątki zapraszamy dzieci. W sobotę 13 października różaniec odmówimy po mszy św. podczas procesji fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.

3.   W następna niedzielę będą rozprowadzane książki „Orędzie Miłosiernej Miłości”. Jan Paweł II o Orędziu powiedział „Znam je. To jest piękne”. Więcej informacji na www.maledusze.com.pl. Koszt 20 zł

4.   W kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych

5.   W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecie

6.   W środę o godz. 18.30 odbędą się w Grocie Solnej kolejne zajęcia artystyczne. Będziemy tworzyć ikony

7.   Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 13 października. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Na zakończenie przewidziany jest wspólny posiłek oraz koncert.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Archidiecezjalny Kapelan Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza strażaków na pielgrzymkę do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lutomiersku
(ul. Kopernika 3), która odbędzie się 20 października 2018 r. Mszy św. o godz. 11.00 z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 60. rocznicy powstania Ołtarza Strażackiego w Lutomiersku przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

2. W tym roku przypada 49. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD – założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji w niedzielę 14 października o godz. 13.00 w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Sławomir Sosnowski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

3. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 14 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Rekolekcje na dobry początek pod hasłem: „Kostka znaczy więcej” odbędą się w dniach 15-18 października. Spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się codziennie o godz. 19.30. Poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.

4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na pierwszy na ulicach Łodzi męski różaniec w sobotę 13 października 2018 r. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego (ul. Piotrkowska 2). Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów odmawiając wspólnie modlitwę różańcową.

5. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja” zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-10 lat), mieszkańców Łodzi na bezpłatne wykłady dotyczące różnych aspektów wychowania i rozwoju dziecka. W ramach projektu odbędzie się cykl 10 wykładów prowadzonych przez pedagogów i psychologów skierowanych do rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, pragną pogłębiać relację rodzic-dziecko lub przeżywają trudności wychowawcze. Wykłady odbywać się będą od 2 października do 4 grudnia w każdy wtorek w godz. 17.00-19.00 w auli Centrum Służby Rodzinie w Łodzi
(ul. Broniewskiego 1a).

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka
z jakiejkolwiek przyczyny, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 15 października o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Przy wejściu do Katedry zostanie wyłożona Biała Księga, do której będzie można wpisać imię i wiek dziecka.

7. Centrum Służby Rodzinie i Stowarzyszenie POMOST w Łodzi zapraszają na bezpłatne konsultacje psychologiczne w dniu 10 października w godz. od 12.00 do 19.00 w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 październik 2018 13:07

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy