Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela zwykła

1.     Dziś o 17.15 zapraszamy na Nowenną Różańcową, aby podziękować Bogu przez Maryję „Za świadectwo życia świętych kobiet i mężczyzn, za świadectwo wiary polskich rodzin – pierwszych wychowawców dzieci i młodzieży” ”.

2.     W sobotę 29 września w naszej parafii odbędzie się Piknik Niepodległościowy z udziałem grup rekonstrukcyjnych, zabawami dla dzieci i wojskową grochówką. Od godz. 11.00 będzie okazja do honorowego oddania krwi. Zainteresowanych prosimy o kontakt celem zgłoszenia orientacyjnej liczby krwiodawców

3.     W tym roku szkolnym do bierzmowania  rozpoczynają przygotowania uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniowie kl. III Gimnazjum. Kandydatów, którzy jeszcze nie składali deklaracji, prosimy, aby dziś po Mszach świętych odebrali z zakrystii deklaracje. Spotkanie dla wszystkich kandydatów odbędzie się w niedzielę 23 września o 18.00 i wtedy należy przynieść wypełnioną deklarację.

4.     W sobotę 6 października br. na Stadionie Narodowym w Warszawie organizowane jest spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży z całej Polski. W programie m.in.: koncerty, występy artystyczne, spotkania z niezwykłymi ludźmi. Blisko. Organizujemy z naszej parafii wspólny wyjazd autokarem. Koszt 50 zł (w tym bilet na stadion – 12 zł). Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły na plakacie i na www.stadionmlodych.pl

5.     Zapraszamy wszystkich chłopców, chcących zostać Ministrantami. Wiek nie ma znaczenia. Nigdy nie jest za późno na to, żeby rozpocząć swoją służbę Panu Jezusowi. Chętnych zapraszamy po Mszy św do zakrystii.

6.     Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła - bezimiennie 100 i 200 zł oraz p. Maria Hemka 200 zł. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7.     W dwóch przedszkolach znajdujących się na terenie naszej parafii w dalszym ciągu nie odbywają się lekcje religii z powodu braku katechetów. Zainteresowanych podjęciem katechezy prosimy o kontakt z ks. proboszczem

8.     18 września przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu o godz. 16.00w Archikatedrze Łódzkiej Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś chce porozmawiać z młodzieżą na temat nurtujących ich pytań: Jak żyć pełnią życia? Jak odczytać swoją drogę życiową, swoje powołanie?

9.     Z racji 79. rocznicy ataku Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

Ostatnio zmieniany sobota, 15 wrzesień 2018 19:00