Ogłoszenia parafialne Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W ubiegłą niedzielę Ojciec Święty Franciszek ogłosił nominację Księdza Arcybiskupa Konrada Krajewskiego do Kolegium Kardynalskiego. Jako wierni Archidiecezji Łódzkiej wyrażamy wdzięczność Ojcu Świętemu za to, że tak wielką godnością obdarzył kapłana pochodzącego z naszego Kościoła. W niemal 100. letniej historii naszej diecezji jest to pierwszy łódzki kardynał.
    2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie o 17.30. W sobotę wyjątkowo o 17.45
    3. Odpust w naszej parafii we wtorek 29 maja. Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. dr Tomasz Falak. Litanię do Matki Bożej odmówimy po mszy św. – przed procesją (nie będzie nabożeństwa majowego). W szczególny sposób zapraszamy do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne.
    4. W tym tygodniu: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
    5. Trwają prace remontowe mające na celu osuszenie fundamentów kościoła. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wymiana okien w kościele. W niedalekiej przyszłości planowane jest założenie witraży.
    6. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. o 8.00; o 10.00 suma z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Bezpośrednio po jej zakończeniu msza św. i ostatnia msza św. o godz. 18.00. Prosimy mieszkańców o udekorowanie trasy, a kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby nie utrudniały przejścia.
    7. W oktawie Bożego Ciała o godz. 17.30 codziennie śpiewane Nieszpory w miarę możliwości z procesją eucharystyczną.
    8. Dziś jest zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas, a za tydzień na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Ś.p. Wanda Koperniak  – l. 98z ul. Pięknej

Ś.p. Marianna Maras - l. 92  z ul. Cieszkowskiego