Ogłoszenia parafialne Niedziela Bożego Miłosierdzia

Ogłoszenia parafialne:

1.   Dziś w święto Bożego Miłosierdzia , które jest patronalnym świętem Caritas rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na dzieła Caritas. Dziękujemy również za skarbonki z jałmużną wielkopostną

2.   Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, za odmówienie tej modlitwy w świątyni można uzyskać odpust zupełny

3.   Dziś o 16.00 świąteczne spotkanie Apostolstwa Modlitwy Różańcowej

4.   Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Uroczyste złożenie przyrzeczenia odbędzie się podczas mszy św. o godz. 18.00. wcześniej należy wypełnić deklarację (są dostępne w zakrystii i na ołtarzu Matki Bożej)

5.   Siostry Urszulanki serdecznie zapraszają na Spotkanie Koła Przyjaciół św. Urszuli, które odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 10.go kwietnia  o godz. 16.30

6.   Za tydzień taca gospodarcza

7.   W poniedziałek po mszy wieczornej próba generalna przed sakramentem bierzmowania. obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. W piątek po mszy wieczornej nabożeństwo pokutne i spowiedź przed przyjęciem sakramentu bierzmowania

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (9 kwietnia) w Dzień Świętości Życia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia oraz okażemy solidarność z dziećmi poczętymi, zagrożonymi w swoim istnieniu. Matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom w kościołach parafialnych zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Tego dnia w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.

2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w Bazylice Archikatedralnej we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00 z okazji 8. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

3. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła (Via Lucis), która będzie miała miejsce w Łodzi w piątek 13 kwietnia 2018 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą przed Kościołem Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza. Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące swoim układem do Drogi Krzyżowej obejmujące 14 stacji, których rozważania dotyczą tajemnicy Zmartwychwstania.

4. W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Lepy zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego. Po Mszy św. przy Pomniku Katyńskim odbędzie się oficjalna uroczystość z ceremoniałem wojskowym.