Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Łódzkiej - 18 marca 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 18 marca 2018 r. 

1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej

Do wspólnej modlitwy zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, klerycy i wszyscy wierni świeccy. W szczególny sposób zaproszenie skierowane jest do członków duszpasterskich i ekonomicznych rad parafialnych oraz do szkół, ruchów i innych grup parafialnych.

2. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza serdecznie wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy podczas Łódzkiej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się w piątek 23 marca o godz. 19.00. Po Mszy św. sprawowanej tego dnia o godz. 18.00 w kościele stacyjnym pod wezwaniem świętej Faustyny przejdziemy ul. Piotrkowską do Bazyliki Archikatedralnej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali także duchowni i wierni świeccy bratnich Kościołów chrześcijańskich. 

3. Marsz dla Jezusa, z racji przypadającego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60), natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego.

4. Kuria Metropolitalna Łódzka uprzejmie informuje, że w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule: „Polskość – inspiracje – obowiązki”. Każde ze spotkań będzie udostępnione szerokiej publiczności dzięki transmisji bezpośredniej i relacji filmowej na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 19.00. Rozmawiać ze sobą będą Pan Profesor Karol Modzelewski i Pan Profesor Adam Strzembosz. Debatę poprowadzą Pan Redaktor Marek Zając i Pan Redaktor Zbigniew Nosowski.

5. Rekolekcje Wielkopostne dla Inteligencji w kościele OO. Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60) rozpoczną się dzisiaj (18 marca) i potrwają do środy (21 marca). Nauki Rekolekcyjne podczas Mszy św. głoszone będą: w niedzielę o godz. 18.00 i 20.30, natomiast od poniedziałku do środy o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

6. Akademickie rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 18-21 marca w Archikatedrze Łódzkiej. Przewodniczyć im będzie o. Hubert Burba OFMConv. z parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi.

7. Ekumeniczna modlitwa w duchu wspólnoty Taizé nazywana „Wieczorem Światła” odbędzie się już po raz kolejny w Łodzi w dniach od 19 do 21 marca 2018 r. Modlitwie z udziałem brata Macieja z Taizé przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Spotkania odbędą się w trzech różnych miejscach: 

  • 19 marca (poniedziałek) o godz. 21.00, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi, (ul. Piotrkowska 265),
  • 20 marca (wtorek) o godz. 21.00, w kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. św. Mateusza w Łodzi (ul. Piotrkowska 279/283),
  • 21 marca (środa) o godz. 20.00, w kaplicy Wspólnoty Chemin Neuf w Łodzi (ul. Jaracza 11).

8. Zakon Rycerzy Kolumba, wraz z Akcją Katolicką oraz Radą Osiedla Katedralna zapraszają w sobotę 24 marca 2018 r. na Drogę Krzyżową organizowaną po raz 19 w łódzkim Lesie Łagiewnickim, gdzie wśród budzącej się do życia przyrody rozważana będzie Męka Pana Jezusa. Zbiórka uczestników o godz. 9.20 przy Dworcu Fabrycznym na przystanku autobusu linii 51 (odjazd autobusu o godz. 9.41 – uczestnicy powinni posiadać bilety MPK). Na zakończenie Drogi Krzyżowej w klasztorze OO. Franciszkanów w Łagiewnikach (ok. godz. 12.00) zostanie odprawiona Msza św., a po niej spotkanie przy herbacie.

 

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy