Ogłoszenia parafialne VI Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00,  9.00, 18.00 i UWAGA o 19.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej 
  2. W każdy piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 17.15, o 18.30 dla dorosłych
  3. Od przyszłej niedzieli zapraszamy o godz.17.00 na Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu
  4. Siostry Urszulanki serdecznie zapraszają na Spotkanie Koła Przyjaciół św. Urszuli, które odbędzie się w najbliższy wtorek tj. 13.go lutego o godz. 16.30 w Grocie Solnej
  5. W piątek, 16 lutego o godz. 18.30 zapraszamy na obowiązkowe spotkanie Rodziców dzieci komunijnych. Informujemy także, że 22 lutego będą do odbioru szaty liturgiczne. Szczegóły zostaną podane na piątkowym spotkaniu
  6. Dziś w święto Matki Bożej mamy okazję po raz pierwszy zobaczyć efekt pracy konserwatorskiej pani Agaty Zegadło-Kubery, która odnowiła figurkę Matki Bożej Niepokalanej. Figurka ta ma długą historię i rozpoczyna się w 1902 r. (116 lat temu) kiedy to Teofil i Marianna Przybyłowie na swojej posesji u zbiegu ulic Obywatelskiej i Żurawiej (obecnie Rejtana) ufundowali i wznieśli murowaną kapliczkę, a w niej umieścili figurę Matki Boskiej Niepokalanej. Poświęcenia kapliczki dokonał proboszcz łódzkiej katedry ks. Wincenty Tymieniecki (późniejszy biskup ordynariusz). W latach trzydziestych figurka została umieszczona w bocznym ołtarzu nowo wybudowanej kaplicy Sióstr Urszulanek. Znajdowała się tam do roku 1957 tj do czasu sprowadzenia płaskorzeźby MB Częstochowskiej. W październiku 2012 r. została umieszczona w nowej kapliczce w ogrodzie przy Domu Parafialnym, a w roku ubiegłym oddana do profesjonalnej renowacji. Prace przy renowacji figury trwały kilka miesięcy, gdyż zniszczenia spowodowane przez czas oraz grzyb były bardzo duże i groziły jej nawet rozpadnięciem się. Taca „gospodarcza” w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów odnowienia figurki Matki Bożej Niepokalanej. 

W minionym tygodniu zmarł

Ś.p. Sebastian Rybarczyk – l. 47  z ul. Piasta

„Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie..”

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 11 luty 2018 07:46

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy