Ogłoszenia parafialne II Niedziela zwykła

1.    W przyszłą niedzielę po mszach sw. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć książkę „Z wysokich Andów”, której autorką jest s.Gabriela (dominikanka). Książka jest osobistym zbiorem doświadczeń misjonarki i w prosty sposób opisuje pracę misyjną w Boliwii. Dobrowolne ofiary złożone za książkę będą przeznaczone na cele misyjne Sióstr Dominikanek.

2.    Dziś rozpoczyna się w Kościele Łódzkim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Rozpoczniemy go o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Mateusza w Łodzi. Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.

3.    Pokój! Pokój dalekim i bliskim! to hasło tegorocznego Dnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia. W tym roku, po raz pierwszy w Łodzi obchody te będą miały wyjątkowy charakter, gdyż zostały przygotowane we współpracy Archidiecezji Łódzkiej i Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Łodzi. Plakat o tej inicjatywie w gablotce

4.    Kuria Metropolitalna Łódzka zaprasza do modlitwy w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonanow nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w Łódzkiej Bazylice Archikatedralnej w środę 17 stycznia o godz. 18.00.