Ogłoszenia parafialne Niedziela Świętej Rodziny 31 grudnia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne:

1. Dziś o godz. 18.00 na zakończenie starego roku zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski. Dziś nie będzie nieszporów o 17.30

2. W tym roku w naszej parafii sprzedano ponad 500 świec Caritas. Dochód w wysokości 1250 zł przekazany został dla Ogniska Wychowawczego prowadzonego przez Siostry Urszulanki. Dziękujemy siostrom za pomoc w rozprowadzaniu opłatków i świec

3. 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca

5. W niedzielę 7 stycznia zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne, które podczas Mszy św. o godz. 11.00 odnowią swoje przyrzeczenia chrztu świętego. Na tę uroczystość zabieramy ze sobą świece.

6. Spotkanie opłatkowe Apostolstwa Modlitwy Różańcowej w niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00

7. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na misje. Pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło, a ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na pomoc Siostrom Urszulankom SJK, które posługują na misjach

8. W Uroczystość Trzech Króli o godz. 11. 00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św., po której około godz. 12.00 sprzed kościoła wyruszy barwny pochód kolędników wraz z jadącymi na koniach i wielbłądzie Trzema Królami. Pochód przejdzie ul. Piotrkowską do katedry. Zachęcamy rodziny, aby w pięknych i kolorowych strojach kolędników, uczestniczyły w Łódzkim Festynie Trzech Króli. Na zakończenie przed katedrą odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Mocni w Duchu”.

9. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie 13 stycznia 2018 roku o godz. 18.00. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl

10. W niedzielę 14 stycznia bp Adam Lepa dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Ś.p. Walentyna Lewandowska – l.93  z ul. Cieszyńskiej

Ś.p. Józef Kasprzak – l.85  z ul. Obywatelskiej

Ś.p. Dariusz Kieras  – l. 58  z ul. Obywatelskiej

 „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie..”

 

Ostatnio zmieniany sobota, 30 grudzień 2017 20:38

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy