Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła

 Ogłoszenia parafialne:

1.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 17.15. W środy i piątki zapraszamy dzieci.

2.    W najbliższy poniedziałek, 2 października, zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi do domu parafialnego (ul. Obywatelska 54) na mierzenie szat komunijnych według wcześniej podanego harmonogramu

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca

4.    W sobotę 7 października  wzdłuż granic Polski będzie odmawiany „Różaniec Do Granic”. Będziemy łączyć się duchowo odmawiając w naszym kościele 4 części różańca, które poprowadzą Siostry Urszulanki, Apostolstwo Modlitwy Różańcowej, dzieci i młodzież. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Zakończenie o 16.00. Jest to pierwsza sobota miesiąca więc zapraszamy na mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej

5.    W przyszłą niedzielę 8 października będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Przed kościołami odbywać się będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, a wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będą papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Zapraszamy w tym dniu na Różaniec z Janem Pawłem II, który rozpocznie się o godz. 17.00

6.    Spotkanie z kandydatami do bierzmowania (wraz z rodzicami) dziś o godz. 18.00

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 1 października 2017 r.

1. Od kilku dni napływają do nas informacje z Meksyku o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Kościół w Polsce zwraca się z apelem do wszystkich wiernych o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chciejmy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym. Aktywnie włączmy się w Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – Kościół w Polsce dla Meksyku. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej.

Pomoc materialną możemy przekazać składając dziś ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła lub wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod nr 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Można również dokonywać bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane odnajdziemy na stronie www.caritas.pl

2. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Mszy św. koncelebrowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Na zakończenie przewidziany jest wspólny posiłek oraz koncert. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.

Program:

godz. 10.30    – powitanie pielgrzymów; konferencja: Idźcie i głoście

godz. 11.00    – Nabożeństwo Różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej

godz. 11.40    – przygotowanie do liturgii Mszy św.

godz. 12.00     – uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza
Biskupa Ireneusza Pękalskiego

godz. 14.00    – posiłek dla wszystkich uczestników uroczystości

godz. 15.00    – koncert

godz. 16.00    – podziękowania; zakończenie pielgrzymki

3. Uroczystości odpustowe ku czci Świętej Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w sobotę 7 października o godz. 18.00 wkościele pod Jej wezwaniem na Placu Niepodległości. Przewodniczył im będzie Ksiądz Biskup Jan Zając, Biskup Pomocniczy Senior z Krakowa. Po Mszy św. wyruszy z kościoła ulicą Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

4. Ojcowie Franciszkanie z ul. Rzgowskiej 41a w Łodzi informują, że w kaplicy przy kościele, przez cały rok, od poniedziałku do soboty, w godz. od 14.00 do 18.00 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W ciągu dnia w godz. od 7.30 do 18.00 istnieje również możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (ul. Narutowicza 86), która opiera się na wartościach chrześcijańskich, jeszcze przez dwa tygodnie prowadzi rekrutację na studia licencjackie i podyplomowe. Szkoła jest otwarta na studentów w różnym wieku, którzy z racji na pracę, częste podróże lub obowiązki rodzinne nie mają czasu na codzienne uczęszczanie na zajęcia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i stronie internetowej szkoły (www.sweiz.pl).

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy