Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

1.  Od przyszłej niedzieli 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 17.15. W środy i piątki zapraszamy dzieci.

2.  Święty Stanisław Kostka swoim życiem zasłużył na to, by się stać patronem dzieci i młodzieży. W przyszłym roku będziemy obchodzić 450 rocznicę jego śmierci, dlatego można zobaczyć wystawę prac przedstawiającą świętego w oczach dzieci ze SP nr 42

3.  Poświęcenie różańców dzieci komunijnych za tydzień w niedzielę o godz. 11.00

4.  Kandydatów do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 18.00

5.  Za tydzień zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne

6.  Przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki o inicjatywie modlitewnej „Różaniec Do Granic”. Program nabożeństwa w naszej parafii podamy w przyszłym tygodniu

7.  Duszpasterstwo Służby Zdrowia wraz ze Stowarzyszeniem Farmaceutów Katolickich oddział w Łodzi  oraz z Muzeum Farmacji  serdecznie zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Farmaceuty, która zostanie odprawiona 26 września o godz. 18.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2). Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi spotkanie w pobliskim Muzeum Farmacji (Plac Wolności 2).

8.  Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września ( czwartek) o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy m.in. przy skrzyżowaniu ul. Obywatelskiej i Al.Jana Pawła II.

9.  Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w sobotę 30 września o godz. 12.00na charyzmatyczne spotkanie z Mszą św. o uzdrowienie, które poprowadzi ks. Łukasz Prausa SAC.

10.  Wspólnota Macierzanek serdecznie zaprasza młode rodziny na dzień skupienia, którego tematem będzie: Bóg się nami nie męczy, a które odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi Teofilowie (ul. Baczyńskiego 156). W programie Msza św. z konferencją, adoracja i posiłek. Zgłoszenie na skupienie można dokonać poprzez stronę wspólnoty: www.macierzanki.pl

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie z O. Michałem Leganem, paulinem z Jasnej Góry, które odbędzie się 1 października o godz. 10.00 w kościele św. Elżbiety Węgierskiej w Łodzi (ul. Bł. O. Anastazego Pankiewicza 15). Tematem spotkania będzie „Jubileusz 300-lat od koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej”

12.Siostry Urszulanki serdecznie zapraszają na Spotkania Koła Przyjaciół św. Urszuli, które w bieżącym roku szkolnym rozpoczną się od pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, z racji 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Termin pielgrzymki 13-15 października br.

13. Parafia Św. Mateusza w Pabianicach, która jest parafią dzieciństwa św. Maksymiliana Marii Kolbe, zaprasza 30 września na uroczystości z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 11.15 zostanie wygłoszona konferencja O. Stanisława Piętki OFM Conv., po której o godz. 12.00 Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

14. Kapelan wojewódzki Straży Pożarnej ks. Adam Stańdo zaprasza strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej na II Pielgrzymkę Strażaków Województwa Łódzkiego i Archidiecezji Łódzkiej 28 października do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim (oo. Jezuici, ul. Pijarska 4). Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego

W minionym tygodniu zmarli

Ś.p.   Sławomir Kopacki   – l.58  z     ul. Obywatelskiej

Ś.p.   Piotr Bejerski    – l.45  z    ul. Nowe Sady

"Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..."

Ostatnio zmieniany niedziela, 24 wrzesień 2017 14:28

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy