Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia
  1. Troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który został odnowiony 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski. Był to jeden z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.. Tegoroczny Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej. W naszym kościele msze św. o 7.00 i 18.00
  2. W piątek 8 września kancelaria będzie nieczynna.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę. Na pomoc poszkodowanym podczas nawałnic zebrano w naszej parafii 3080 zł.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Od tego tygodnia adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie w każdy czwartek o godz. 15.00
  5. Od dziś powraca msza św. o godz. 12.30 oraz nieszpory o godz. 17.30
  6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów zostanie odprawiona w niedzielę 10 września o godz. 11.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła znajdują się Informatory Rekolekcyjne Ośrodka Konferencyjno-Rekolekcyjnego Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach. Zachęcamy do skorzystania z rekolekcji tam organizowanych.
Ostatnio zmieniany niedziela, 03 wrzesień 2017 18:47

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy