Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napisane przez  | Dział:: Ogłoszenia

1.    W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice, Caritas Polska zwraca się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. W dniu dzisiejszym (27 sierpnia) przy wyjściu z kościoła będzie można wrzucić ofiarę do puszki przeznaczoną na ten gest chrześcijańskiej miłości i solidarności z tymi, którzy ucierpieli. Aby pomóc można również wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

2.     W tym roku mija 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. W wyniki działań wojennych oraz okupacji zajętych terenów masowo ginęli ludzie, niszczono kulturę i dziedzictwo narodowe, kościoły zamieniano na magazyny, księży wysyłano do obozów koncentracyjnych. Nie ma rodziny w Polsce, która nie byłaby dotknięta złowrogimi skutkami wojny. W najbliższy piątek 1 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepyw intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca (udajemy się do chorych z komunią św.) oraz pierwsza sobota miesiąca (po mszy św. o 7.00 nabożeństwo wynagradzające)

4.    Od następnej niedzieli 3 września powraca msza św. o godz. 12.30 oraz nieszpory o godz. 17.30

5.    Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów zostanie odprawiona w niedzielę 10 września o godz. 11.00.

W minionym tygodniu zmarli:

Ś.p. Krystyna Pacholczyk  – l. 76  z  ul. Felsztyńskiego

Ś.p. Elżbieta Krysiak  – l. 68  z  ul. Piasta

„Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie..”

Nasza Archidiecezja

Archidiecezja


Seminarium

Nasze media

Niedziela


Idziemy